Hamza Studio 20 - Jubileumi kiállítás

A jászberényi Hamza Gyűjtemény és Jász Galéria 2020. március 1-jén nyitja meg a Hamza Studio jubileumi kiállítását a Gyöngyösi úti múzeumépületben.

A 20 évvel ezelőtt, frissen végzett képzőművészek részvételével indult Hamza Studio alapító tagjainak – Bartos Kinga, Beluzsár Csaba, Demény Andrea, Kovács Zsigmond, Kugler Erika, Máté Eszter, Nagy Ildikó, Palkovits Edina, Szabó Lívia, Szőke-Hencz Nóra – nyílik kiállítása a múzeum két időszaki kiállítótermében.
A ma már nem aktív csoport tagjai a kerek évforduló kapcsán találkoztak ismét, hogy felelevenítsék a kezdeteket. A korábbiaktól eltérően idén nem tematikában gondolkodnak a rendező múzeum munkatársaival, hanem inkább egy „akkor és most” állapot tükrözésében. Így kaphat helyet a tárlaton az új alkotások mellett a már múzeumi gyűjteményben szereplő kollekció is.

Megnyitó: 2020. március 1. vasárnap, 16 óra
Megnyitja: Farkas Edit

A kiállítás 2020. március 31-ig tekinthető meg a múzeum nyitvatartási idejében.